A Magyar Telekom részvényárfolyama nagyjából ott áll, mint 10 éve, persze közben fizetett osztalékot is a vállalat, és voltak nagyobb kilengések az árfolyamban, de az még mindig a 400 forintos szint közelében áll. Ez pedig borzasztóan zavarja a kisrészvényeseket, akik az elmúlt hónapokban hallatták a hangjukat, nemrég sokáig emlékezetes közgyűlésen keltek ki azért, mert a Magyar Telekom nem úgy, és nem annyi osztalékot fizet, mint amennyit fizethetne. De az árfolyam alakulásával nem csak a részvényesek, a Magyar Telekom vezérigazgatója sem elégedett, Rékasi Tibor, a vállalat vezérigazgatója a Portfolio-nak elmondta, hogy piszok frusztrált attól, ahol jelenleg van az árfolyam, miközben minden mutatóban sokkal jobb a vállalat, mint néhány éve, mégsem sikerült az árfolyamot feljebb tornászni. Rékasi Tiborral többek között a magyarországi és az észak-macedón távközlési piaci versenyhelyzetről, az osztalékról, a részvényárfolyamról és a kilátásokról is beszéltünk.
Csak első pillantásra tűnik soknak a Mol vezető menedzsereinek bérezése, amely nemzetközi összehasonlításban, a szektorban uralkodó viszonyokat tekintve és a munkával járó felelősséget, valamint eredményességet is számba véve már egyáltalán nem tűnik kiugrónak. A vonatkozó uniós jogszabály miatt, a transzparencia érdekében hozzák nyilvánosságra a nyílt részvénytársaságok a felsővezetői javadalmazásokat.
A magyar gazdaságot meghatározó vállalatok - Magyar Telekom, OTP, Lufthansa Systems, NN Biztosító – felsővezetői osztották meg eredményeiket és engedtek betekintést működésükbe. A Telekom által szervezett eseményen az előadók egyetértettek abban, hogy az agilis módszertanra való átállás hatalmas kihívást jelentett, de az eredmények már kézzelfoghatóak.
A Magyar Telekom bejelentette, hogy Rékasi Tibor vezérigazgatói kinevezése meghosszabbításra került.
A Magyar Telekom a számviteli szabályok változása miatt szakított a korábbi, eladósodottsági rátához kötött osztalékpolitikával, jelenleg éves szinten ad iránymutatást az osztalékkal kapcsolatban, nyilatkozta Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója a Világgazdaságnak. Volt olyan időszak, amikor a Magyar Telekom nem tudott osztalékot fizetni, ezt mindenképpen el szeretnék kerülni, a menedzsment abban érdekelt, hogy hosszú távon jól kiszámítható osztalék-szintet tudjanak tartani. A menedzsment óvatosságát az indokolja, hogy az idén sok változás várható a piacon, és frekvenciaértékesítés is jön. Rékasi szerint a 25 forintos osztalék nem mondható kevésnek, nincs miért szégyenkezniük.
Orbán Viktor miniszterelnök péntek délután a Karmelita kolostorban fogadta Timotheus Höttgest, a Deutsche Telekom (DT) vezérigazgatóját valamint Srini Gopalant, a cég Európáért felelős vezérigazgató-helyettesét és Rékasi Tibort, a Magyar Telekom vezérigazgatóját, akikkel Magyarország digitális fejlesztésének lehetőségeit és kihívásait, illetve az e téren elért közös eredményeket tekintették át - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.
Már az ország területének közel hatvan százalékán elérhető a gépek közötti kommunikációra használható keskenysávú IoT hálózati funkció. Ezen keresztül már nagy számban kommunikálhatnak például az otthoni okos mérőórák, a mezőgazdasági járművek és ipari berendezések, a közszféra ellenőrző-eszközei és akár egyes egészségügyi mérőműszerek is. A Budapesten már közel egy éve kialakított hálózati funkció bővítésnek újabb fázisát a T-Systems Symposimon jelentették be.
Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója tegnap 100 ezer Telekom-részvényt vásárolt.
A pénzintézeti szektorban már évekkel ezelőtt véget ért a válság utáni 7 szűk esztendő, a teljes IT-iparágnak pedig az új uniós ciklus általánosságban véve is lendületet adhat az átmeneti üresjárat után. Az építőiparban a magasépítészet területén és a kormányzati megrendeléseknél is olyan komplex digitalizációs projektek indulhatnak el, amelyek felpörgethetik az IT-piacot. Eközben a magyar informatikusok külföldre csábítása problémát jelent, de azért olyan még nem fordult elő, hogy egy projekt a szakemberhiány miatt nem valósult meg - mondta el Rékasi Tibor, a T-Systems Magyarország vezére a Portfolio-nak adott interjúban.
Harmadik alkalommal került megrendezésre 2014. november 12-én a T-Systems Magyarország Symposiuma a Budapesti Kongresszusi Központban, ahol idén közel 1800, rekordszámú regisztrált vendéget fogadtak. Az iparág egyik legnagyobb, egész napos szakmai rendezvényeként a Symposium 2014-ben is arra vállalkozott, hogy teljes képet adjon a vállalatok jelenét és jövőjét érintő, elsősorban infokommunikációs gyökerű kihívásokról - olvasható a T-Systems közleményében.
Főleg azokon a területeken számíthatnak növekedésre az ICT-szektor szereplői, ahova uniós források érkeznek, de a pénzintézeti szektorban zajló konszolidációs folyamatok is generálnak projekteket. A Növekedési Hitelprogram beruházás-élénkítő hatásai még nem látszódnak a számokban, de hosszabb távon ez pozitív irányba változhat. A kormánnyal kiépített partnerségi megállapodás konkrét kölcsönös előnyeiről, a külföldi terjeszkedésről, nemrégiben lezárul konszolidációs gigaprojektjükről beszélt nekünk Rékasi Tibor, a T-Systems Magyarország vezérigazgatója.
A 2012 októberében öt cég egyesítésével létrejött T-Systems Magyarország Zrt. az elmúlt közel másfél évben hozzákezdett az integrált szervezetben való működéshez és kialakította vállalati stratégiai irányait. Ehhez 2014. január 1-jétől egy új működési modellt is kialakított a vállalat, amely a felsővezetésben is változásokat hozott - derül ki a cég közleményéből.
Az infokommunikációs szektor a magyar GDP mintegy 12 százalékát adja, ezért cseppet sem elhanyagolható problémát jelent az iparágban tapasztalható "agyelszívás". A munkaerő elvándorlásának megakadályozásáért, a jól képzett informatikusok megtartásáért sokat kell tennie a hazai ICT-szektornak. Az informatikai oktatás színvonala megfelelő, de a gyakorlati tudás megszerzését gyakornoki programokkal is támogatni kell. A jó ötletek felkarolása és a folyamatos innováció is kulcsfontosságú a magyar gazdaság versenyképességének javításában - fejtette ki Rékasi Tibor, a T-Systems nemrégiben kinevezett vezérigazgatója a Portfolio.hu-nak adott interjúban.
A Magyar Telekom bejelentette: Budafoki Róbert távozik a társaság felsővezetéséből. A távközlési szolgáltató vállalati szolgáltatásokért felelős vezérigazgató-helyettese egyben a T-Systems Magyarország Zrt. vezérigazgatója is. A T-systems új vezére Rékasi Tibor lesz október elsejétől -olvasható a társaság közleméynében.
A karácsonyi készülődésben jelentős gyengülést és erősödést is láthattunk.
Itthon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatta a legnagyobb izgalmakat.
Németország és az IMF küldte.
Új kabinettel fordulhatnak az új évre.
Folyamatosan mennek előre az oroszok.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?